Snežnice
Zima v Turci ponúka množstvo príležitostí na zimné aktivity a práve jednou z nich sú snežnice. Každý, kto je schopný pohybu môže objaviť čaro pochodu na snežniciach, bez rozdielu veku, či predošlých skúseností. Objavovať čaro nedotknutej prírody, či už v blízkosti zjazdoviek, alebo ďaleko od civilizácie so širokou paletou náročnosti nabádajú práve bielou pokrývkou zahalené vrchy a úpätia Malej a Veľkej Fatry.

Pre viac informácií o službách, vrátane sprievodcu odporúčame služby Fatra Ski, ktorí sprostredkujú zážitok spojený z výletu na snežniciach všetkým vekovým kategóriám. Prechádzky na snežniciach začínajú predstavením sprievodcu, snežnicového výstroja a trasy, ktorú absolvujete v skupinkách. (Minimálny počet je 6 osôb v skupine.) Spoločne spoznáte časť regiónu Turiec a Vrátnej – zažijete nevšedné výhľady, tajomné zákutia a panenskú prírodu. Dobrodružstvom dýchajú najmä nočné prechádzky na snežniciach s čelovkami a vareným vínom na záver.

Pre športovo založených ľudí je zážitkom trasa po hlavnom hrebeni Malej Fatry od Snilovského sedla po Poludňový grúň. Odporúčame ho pri stabilnom a jasnom počasí, vtedy ponúka fantastické výhľady na Veľký a Malý Rozsutec, Stoh, Veľký Fatranský Kriváň, Veľkú Fatru, Nízke a Západné Tatry. Výlet zahŕňa výjazd kabínkovou lanovkou od Chaty Vrátna do Snilovského sedla.

Kontakt
FATRA SKI s.r.o.
Radovan Chovančík
+421-905 838 469
rado@fatraski.sk
www.fatraski.sk

sk_SKSlovak

V lete budete v Turci určite mať kam ísť

Krásy Turca sme úspešne prezentovali na veľtrhoch cestovného ruchu

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024