Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Sláwy dcéra

máj 10 - september 30

Literárne múzeum SNK pozýva na výstavný projekt pri príležitosti 200. výročia od vydania básnickej zbierky Sláwy dcera, významného slovenského básnika Jána Kollára

Známej básnickej skladbe Jána Kollára Sláwy dcera je venovaná najnovšia výstava, ktorú máte možnosť vidieť do 30. septembra 2024 v Literárnom múzeu SNK. Okrem prepojenia pôvodnej zbierky s výtvarným umením Andrey Hellovej je zaujímavosťou výstavy aj replika dreziny, ktorej opis a vlastnú skúsenosť poeticky stvárnil Kollár vo svojej básnickej skladbe.

Výstava k 200. výročiu prvého vydania básnickej skladby aktualizuje myšlienkove dedičstvo Jána Kollára. Prepája nadčasové myšlienky vybraných textov z pôvodnej zbierky s ich moderným prebásnením Ľubomírom Feldekom do zbierky Dcéra Slávy (Perfekt, 2018) a s výtvarným stvárnením Andreou Hellovou (2024). Kolekciu 15 obrazov dopĺňajú veľkoformátové textové bannery, vitríny s vydaniami Kollárovej básnickej zbierky, inonárodné knižné jednotliviny, archívne a múzejné predmety z jedinečného zbierkového fondu Slovenskej národnej knižnice.

Podrobnosti

Začiatok:
máj 10
Koniec:
september 30

Mestské udalosti

Literárne múzeum SNK
M.R.Štefánika 11
Martin, 03601
+ Mapa Google
sk_SKSlovak

Región Turiec: Ideálna destinácia pre využitie rekreačných poukazov

Sviatok vody a včiel oslávili tisícky návštevníkov

V lete budete v Turci určite mať kam ísť