V Turanoch sa preháňali po bielej stope.

V sobotu 5. februára sa každý, kto mal bežky a chuť posilniť si imunitu, mohol zúčastniť 28. ročníka podujatia TURIANSKA BIELA STOPA. Organizátori  pripravili okrem občerstvenia, najmä vynikajúcu trať. Pre deti jednokilometrový okruh, dospelí si mohli vybrať päť, alebo desať kilometrov. Štartovným bola dobrá nálada a tá účastníkom naozaj nechýbala. Zišli sa tu všetky vekové kategórie, od detí až po seniorov, muži i ženy.

Turany i týmto podujatím prispeli k propagácii bežeckého lyžovania a kvalitných tratí, ktoré vytvorili pre jeho vyznávačov na Trusalovej. Tento počin bežkári chvália a oceňujú. Potvrdil nám to aj Milan Petržel, všestranný športovec a turista: „Klobúk dolu pred organizátormi tohto podujatia. Trate, ktoré pripravili sú ozaj vynikajúce. Smelo môžem povedať, že sú to zrejme najlepšie, najkrajšie a vizuálne aj najideálnejšie trasy na strednom Slovensku, ba možno aj v celej republike. Pozývam sem všetkých bežkárov. Určite neoľutujú.“

TURIANSKA BIELA STOPA potvrdila, že záujem o bežecké lyžovanie rastie. Aj keď išlo predovšetkým o radosť zo zdravého pohybu v peknej turčianskej prírode a zábavu, bola to aj súťaž. Hoci pre pandemické opatrenia sa nemohlo uskutočniť klasické oceňovanie víťazov, výsledkovú listinu s umiestnením a časmi jednotlivých účastníkov si môžete pozrieť na webovej stránke Turian.

Ján Farský

FOTO: J. Farský

 

 

sk_SKSlovak

Región Turiec: Ideálna destinácia pre využitie rekreačných poukazov

Sviatok vody a včiel oslávili tisícky návštevníkov

V lete budete v Turci určite mať kam ísť