TURČIANSKE MEDORANIE A VODOSLÁVA 2022

 

 

 

TURČIANSKE MEDORANIE A VODOSLÁVA 2022 je za nami.

V sobotu 2. júla sa ho zúčastnilo množstvo návštevníkov z Turca i z celého Slovenska. Zorganizovala ho Nadácia Turčianskej vodárenskej spoločnosti a obec Necpaly a medzi partnerov podujatia patrila aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec.

Akcia pre celé rodiny je venovaná propagácii krás a prírodného bohatstva nášho regiónu, predovšetkým mimoriadne kvalitnej pitnej vody, ale i včelám, včelárom a ich produktom. Túto tému zobrazili i žiaci ZŠ, ktorí sa zapojili do výtvarnej súťaže Medonosný Turiec. Ceny víťazom odovzdali Tatiana Červeňová, Peter Majko a Zuzana Bukovenová. No deti si mohli zasúťažiť s vodníkom Čľupkom aj priamo na akcii. Ceny za správne odpovede v kvíze o Turčianskej prírode dostali od Dalibora Steindla. Ocenenia si prevzali tiež včelári za najlepší med a medovinu.

Malých aj veľkých návštevníkov zaujalo najmä Necpalské mlynčekovo, sokoliari, kynológovia so svojimi psíkmi, divadelné predstavenie Meduškine dobrodružstvá, no i množstvo stánkov remeselníkov a ľudových umelcov. Čerešničkou na torte bol prvý ročník Majstrovstiev sveta v nosení vody v deravom vedre.

Núdza nebola ani o rôzne druhy jedál a občerstvenia. Z dobrej Turčianskej vody sa varili guľáše, fazuľovica, ale tiež gurmánska lahôdka – divinový guľáš šéfkuchárky Zuzky Badovej. No aký by to bol sviatok bez hudby a tanca?! Návštevníkom sa predstavili DFS Lúčik, DFS Turiec, harmonikári Chládekovci, spevácka skupina Dúbrava. Doobedňajší program vyvrcholil slávnostným sprievodom, vztýčením vlajky Turčianskeho kráľovstva včiel a čírej vody. Potom sa prítomným prihovorili včelia kráľovná Meduľka I., starosta obce Necpaly Peter Majko a zástupkyňa primátora mesta Martin Tatiana Červeňová.

Popoludnie patrilo najmä zábave pri hudbe kapiel z nášho regiónu. Na záver obľúbeného podujatia si mohli návštevníci pozrieť filmy o prírodných a historických klenotoch Turca a Necpál.

Všetkým návštevníkom ďakujeme za účasť a už sa spolu s Vami tešíme na ďalší ročník tohto krásneho podujatia!

sk_SKSlovak

V lete budete v Turci určite mať kam ísť

Krásy Turca sme úspešne prezentovali na veľtrhoch cestovného ruchu

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024