Krásy Turca sme úspešne prezentovali na veľtrhoch cestovného ruchu

Veľtrhy cestovného ruchu sú špecializované podujatia, na ktorých významní aktéri a hráči na trhu cestovného ruchu prezentujú odbornej i laickej verejnosti všetko, čo pokrývajú a dokážu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec sa veľtrhov cestovného ruchu pravidelne zúčastňuje, pretože je to skvelá príležitosť predstaviť kolegyniam a kolegom z brandže a aj cestovateľkám a cestovateľom nielen zo Slovenska náš prekrásny región a skvelé možnosti a tipy, ako v Turci stráviť zaujímavo čas. 

Na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre sa 22. – 24. marca uskutočnil už 3. ročník špecializovaného medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu CARAVAN, BIKE, TRAVEL. Ako názov napovedá, toto podujatie je určené najmä špecifickej skupine turistiek a  turistov, ktorí sú nadšencami kempovania. Trojdňový Sviatok karavaningu, kempingu, bicyklovania a turistiky sa udial v siedmich pavilónoch na výstavnej ploche takmer 17 000 m2. Organizátori veľtrhu sa hrdia tým, že sú partiou zanietených nadšencov, ktorí majú spolu s partnermi aj vystavovateľmi spoločný cieľ: rozvoj karavaningu a podporu cestovného ruchu v našej krajine. 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec sa medzi desiatkami vystavovateľov nestratila, naopak, v našom stánku sme privítali množstvo cestovateľov a nadšencov kempovania nielen zo Slovenska, ale aj Česka a ďalších krajín. Všetci, ktorí navštívili náš stánok prezentujúci krásy Turca, sa zaujímali nielen o tipy na kempovanie. Každý zo širokého spektra návštevníkov so svojimi špecifickými cestovateľskými záujmami dostal odpovede, informácie a tipy, ako najlepšie a najzaujímavejšie stráviť čas v našom prekrásnom a turisticky atraktívnom regióne.

rozvoj karavaningu

Na veľtrhu CARAVAN, BIKE, TRAVEL sme sa zúčastnili v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Žilinský kraj.
“Toto podujatie hodnotíme ako skvelú možnosť prezentovať krásy nášho regiónu a zaujať všetkých, ktorí sa rozhodujú, kam by sa mali vybrať na svoju ďalšiu dovolenku a ako zmysluplne stráviť čas aktívneho relaxu v Turci.  Taktiež plánujeme v našom regióne výstavbu stojísk pre parkovanie karavanov tzv. Stellplatzov”, uviedol Ing. Dalibor Steindl, predseda predstavenstva OOCR Turiec. 

V poľskom Zabrze sme 5. – 6. apríla nechýbali na podujatí Miedzynarodowe Targi Turystyczne. Tento medzinárodný veľtrh cestovného ruchu bol z nášho pohľadu vydarenou náhradou za výstavu GLOBalnie w Katoviciach, ktorá sa neuskutočnila. V poradí už XIV. ročník tradičného medzinárodného veľtrhu sa konal na štadióne ARENA ZABRZE v meste Zabrze, ktoré patrí do najväčšej a najľudnatejšej metropolitnej oblasti Poľska – Katovickej konurbácie. Ojedinelú akciu nielen v poľskom Sliezskom vojvodstve, ale v celopoľskom ponímaní organizuje mesto Zabrze pod záštitou Poľskej komory cestovného ruchu a Sliezskej turistickej organizácie. 

Vskutku medzinárodný charakter podujatia podčiarkuje počet krajín, ktoré mali na ňom zastúpenie, ale i rôznorodé spektrum vystavovateľov z Poľska, Slovenska, Česka, Kolumbie, Francúzska, Ukrajiny, Indie, Peru, Grécka, Bosny a Hercegoviny, Chorvátska a regiónov Valónsko-Brusel a Revereto v Taliansku. Na medzinárodnom veľtrhu boli prezentované turistické zariadenia a atrakcie zaradené do priemyselného dedičstva – čo je doména práve Sliezskeho vojvodstva a bývalého baníckeho a priemyselného mesta Zabrze. Okrem toho mali na veľtrhu svoje miesto aj prezentácie kulinárskych a vínnych ciest, miest, regiónov, letovísk, kúpeľných miest, opevnení. Možnosť predstaviť svoje služby mali aj cestovné kancelárie a hotely a samozrejme nechýbali ani ukážky a výrobky umeleckých remesiel. Tento veľtrh nie je klasickým „výstavno-prezentačným“, počas oboch dní ponúkol bohatý a rôznorodý program plný súťaží, atrakcií, ochutnávok špecialít, hudobných vystúpení, tvorivých i vzdelávacích dielní. Tradičnou súčasťou medzinárodného turistického veľtrhu v Zabrze sú aj konferencie, prednášky a prezentácie. 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec mala na tomto prestížnom podujatí svoj stánok priamo v rámci expozície SLOVAKIA TRAVEL, ktorá získala na festivale aj ocenenie za najzaujímavejšiu expozíciu.  

“Ľudia, ktorí sa zastavili v našom stánku, sa najviac zaujímali o možnosti turistiky a cykloturistiky v Turci a aj možnosti zimných športov. Je potrebné a pre rozvoj turistiky v našom prekrásnom regióne aj prínosné zúčastňovať sa aj podujatí v zahraničí. Príhraničné regióny Poľska nie sú od Turca príliš vzdialené a vnímame tu veľký potenciál nielen zvýšenia záujmu o náš región, ale aj nárastu jeho návštevnosti.” uviedol Dalibor Steindl.       

sk_SKSlovak

Región Turiec: Ideálna destinácia pre využitie rekreačných poukazov

Sviatok vody a včiel oslávili tisícky návštevníkov

V lete budete v Turci určite mať kam ísť