3. kolo jubilejného 10. ročníka Detskej tour Petra Sagana v Martine: Víťazom je cyklistika a zábava

V nedeľu 21. mája sa na letisku v Tomčanoch uskutočnilo 3. kolo jubilejného 10. ročníka Detskej tour Petra Sagana. Podujatie privítalo viac ako 600 mladých pretekárov a nadšených fanúšikov cyklistiky. Tento ročník bol naozaj výnimočným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Počasie nám prialo a to sa odrazilo aj na skvelej účasti kedy sme zaznamenali viac ako 2 500 návštevníkov podujatia.

Detskí cyklisti sa postavili na štart v 6 rôznych kategóriách a predviedli úžasné výkony. Okrem samotných detí si na podujatí prišli na svoje aj ich rodičia, ktorí mali príležitosť zmerať si sily na trati v Tomčanoch. Víťazi jednotlivých kategórií si navyše odniesli lákadlo – celodenný vstup do Spa & Aquapark Turčianske Teplice, ktorý venoval kúpeľný resort Moderné kúpele Turčianske Teplice. Srdečne im za tento skvelý dar ďakujeme.

Okrem samotných pretekov sa návštevníci mohli tešiť aj na bohatý sprievodný program. Bubnová show CAMPANA BATUCADA a detské divadielko prispeli k vytvoreniu skvelej atmosféry a zábavy pre všetkých prítomných. Navyše boli pripravili rôznorodé detské atrakcie, prezentácia sponzorov a food court s miestnymi predajcami, čím sa vytvorilo príjemné prostredie pre všetkých návštevníkov.

Rovnako sme mali tú česť spolupracovať s mestom Martin pri prezentácii regiónu. Mobilný cyklo-stánok, ponúkal návštevníkom možnosť objaviť krásy a možnosti cyklistiky a cykloturistiky v regióne Turiec. Boli sme nadšení, že sme mohli prostredníctvom tejto prezentácie propagovať náš región a jeho turistické atrakcie.

Hlavný spoluorganizátor mesto Martin v spolupráci s OOCR Turiec, sú hrdí, že mohli prispieť k úspechu Detskej tour Petra Sagana. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Sme nesmierne spokojní s obrovským záujmom a účasťou nielen zo strany pretekárov, ale aj návštevníkov podujatia. Chceli by sme vyjadriť poďakovanie tímu Detskej tour Petra Sagana za možnosť hostiť po druhý krát tieto preteky práve u nás v Turci a veríme, že Detská tour Petra Sagana sa stala neodmysliteľnou súčasťou cyklistického kalendára v regióne Turiec a s radosťou očakávame, že sa budeme môcť opäť stretnúť na ďalšom ročníku.

Pre ďalšie informácie o podujatiach a aktivitách z regiónu navštívte našu webovú stránku www.turiec.com a web mesta Martin www.zazimartin.sk .

Foto od Martina Hodoňa Detská tour Petra Sagana
Foto od Martina Hodoňa Detská tour Petra Sagana

sk_SKSlovak

Neexistuje žiadna udalosť

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024

Majstrovstvá Žilinského kraja v zjazdovom lyžovaní navštívilo 305 pretekárov

presstrip

Zahraniční novinári objavovali Turčiansku záhradku