Syráreň Polun Čremošné

Rýchla navigácia

Popis:

Syráreň Polun sa nachádza v obci Čremošné. Leží na juhozápadnom úpätí Veľkej Fatry na styku s Kremnickým pohorím a Turčianskou kotlinou v bočnom údolí potoka Žarnovica. Naša farma sa nachádza nad obcou, v krásnom horskom, tichom prostredí. Od roku 2012 je našou snahou napredovať, zveľaďovať prostredie, ktoré bude lákadlom pre milovníkov ovčiarstva. V roku 2019 sme spustili malú mliekarenskú výrobňu. Sme radi, že sme si našli priaznivcov a stálych návštevníkov

Máme svoj vlastný chov oviec. Momentálne chováme 360 ks plemena cigája a lacaune. Naše ovečky dôkladne poznáme, podliehajú odbornej starostlivosti čo sa odráža aj v kvalite mlieka na výrobu mliečnych výrobkov. V letnom období sú ustajnené v ovčíne, nie v košiari pod holým nebom. Aj to, že na ne neprší je veľký bonus.

Naše výrobky sú čerstvé, nakoľko sa denne nadojené mlieko spracuje, hneď po nadojení. Výhodu vidíme v tom, že naše mliečko je naše a nie z iných fariem. Nepodlieha transferu, zbytočnému zachlaďovaniu. Nepoužívame konzervačné látky, farbivá ani stabilizátory. Dodržiavame tradičné výrobné postupy.

Viac informácií na www.syraren-polun.sk

Plán trasy:

Začiatok:

Galéria: