Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Skameneliny – Kamenná kronika Zeme

29. júna 2022 - 30. októbra 2022

Unikátne nálezy môžete vidieť v Múzeu Andreja Kmeťa na výstave Skameneliny – Kamenná kronika Zeme od 29.6. do 30.10.2022. Okrem toho sa dozviete viac o vzniku fosílií, ich zachovaní, spôsoboch výskumu či o vývoji života na Zemi.
Výstava je rozdelená na dve časti, pričom prvú tvorí panelová časť, v rámci ktorej sa oboznámite s pojmom geológia a spôsobmi výskumu. Ďalej sa naučíte o vzniku fosílií, ich zachovaní a preskúmate najznámejšie paleontologické náleziská na svete. Keďže sú fosílie akýmsi záznamom o vývoji Zeme a života na nej, dozviete sa viac aj o vývojových štádiách našej planéty.

Záver panelovej časti poskytuje informácie o systematickom rozdelení rastlín a živočíchov do jednotlivých kmeňov, tried či podtried s predstaveným typických zástupcov pre jednotlivé obdobia.

Hlavnou časťou výstavy je prezentácia skamenených rastlín a živočíchov v rôznom stupni ich zachovania tak, ako ich zberateľ alebo odborník môže nájsť v prírode. Pre jednoduchšiu predstavu budú prezentované trojrozmerné predmety – fosílie z každej dostupnej systematickej skupiny.

Na výstave si pozriete rôzne druhy zachovania listov alebo celých častí stromov v rozmanitých druhoch hornín. Z fauny bezstavovcov budú prezentované schránky veľkých dierkavcov (dnes sú to mikroskopické živočíchy), ulitníkov, lastúrnikov, ramenonožcov, amonitov, belemnitov, ježoviek, koralov, trilobitov a mnohých ďalších skupín. Stretnete sa aj s najstaršími skamenelinami z územia Slovenska.

Podrobnosti

Začiatok:
29. júna 2022
Koniec:
30. októbra 2022

Miesto udalosti

Múzeum Andreja Kmeťa
Andreja Kmeťa 577/22
Martin, 03601
+ Google Map