Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Scénická žatva 100

30. augusta 2022 - 4. septembra 2022

Aj tento rok sa na Scénickej žatve stretnú víťazné inscenácie a recitátori z celoštátnych postupových súťaží vyhlasovaných Národným osvetovým centrom. Svoje miesto v programe si každý divadelný súbor musel vybojovať od regionálnych cez krajské až po celoslovenské kolá.

Na jubilejnom 100. ročníku Scénickej žatvy sa za 6 dní predstaví až 20 inscenácií a 11 umeleckých prednesov, ktoré v divadelných súťažiach získali zlaté pásmo a postúpili na Scénickú žatvu. V programe sú osvedčené stálice ako trnavský DISK, nitriansky divadelný súbor DRIM alebo divadlo Apostrop z Liptovského Mikuláša.

Festival Scénická žatva je vrcholnou prehliadkou ochotníckeho divadla, na ktorej sa predstavia víťazné ochotnícke divadelné súbory a recitátori z postupových súťaží ako Belopotockého Mikuláš, Zlatá priadka, FEDIM či Hviezdoslavov Kubín. Festival organizuje Národné osvetové centrum, štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry SR, ktorá podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach.

Podrobnosti

Začiatok:
30. augusta 2022
Koniec:
4. septembra 2022
Webstránka:
https://www.scenickazatva.eu/2022/

Miesto udalosti

Martin
Martin, + Google Map