Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Roľník a jeho svet

14. októbra 2021 - 18. septembra 2022

€2

Pre ľudí obývajúcich územie Slovenska bolo poľnohospodárstvo oddávna hlavným zamestnaním. Základom bolo zabezpečenie potravín, no dôsledky tejto činnosti sa prejavili na vzhľade okolitej krajiny, ľudských sídel a ovplyvňovali aj spôsob života roľníkov.

Agrárnu kultúru, ktorá odzrkadľovala svet roľníkov, a jej vedecké skúmanie predstavuje Slovenské národné múzeum v Martine v spolupráci s Ústavom etnológie a sociálnej antropológie Slovenskej akadémie vied na novej výstave Roľník a jeho svet. V budove Etnografického múzea ju návštevníci môžu vidieť od 14. októbra 2021 do 18. septembra 2022.

Výstava Roľník a jeho svet rozvíja túto tému v dvoch líniách. Cieľom prvej je priblížiť historický vývin vedeckého záujmu o prácu roľníka, jeho kultúru, ale aj dobové kultúrno-historické okolnosti, ktoré ho podmieňovali. Druhá tematická línia prezentuje svet roľníka formou modelovej situácie – dobovej roľníckej usadlosti z 20. – 30. rokov 20. storočia, ktorá bola základným sociálnym priestorom života roľníckej rodiny.

Podrobnosti

Začiatok:
14. októbra 2021
Koniec:
18. septembra 2022
Cena:
€2
Webstránka:
https://www.snm.sk/?etnograficke-muzeum-aktualne-vystavy&clanok=rolnik-a-jeho-svet

Organizátor

Miesto udalosti

Etnografické múzeum
Malá hora 2
Martin, 03680
+ Google Map
View Miesto udalosti Website