Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Na polceste na Mars

10. júla 2022 @ 13:00 - 18:00

Slovenská národná knižnica vás pozýva 10. júla 2022 od 13. do 18. hodiny do sídelnej budovy Slovenskej národnej knižnice na vedecko-popularizačné popoludnie Na polceste na Mars. Exkluzívnym hosťom bude Dr. Michaela Musilová slovenská astrobiologička a popularizátorka vedy, bývalá riaditeľka a členka niekoľkých simulovaných misií na Mars.

Práve do Slovenskej národnej knižnice, modernej, vedeckej, kultúrnej a vzdelávacej inštitúcie sa mladá úspešná vedkyňa rozhodla situovať svoje jediné verejné vystúpenie v tomto roku na Slovensku. Počas prednášky zrekapituluje svoje pôsobenie vo vesmírnej agentúre NASA, kde sa uplatnila vďaka svojim úspešným projektom zameraným na výskum extremofylov a porozpráva o svojom novom projekte.

Svoju slovenskú premiéru bude mať 10. júla 2022 u nás aj krásne dizajnové, elektrické, malé mestské vozidlo Patak Rodster slovenskej firmy Patak Motors, ktoré malo úspešnú svetovú premiéru koncom mája na 37. ročníku Festival Automobile International v Paríži. Patak Rodster upúta nielen svojim dizajnom v štýle klasických áut, ale hlavne technologickou vyspelosťou a šetrnosťou, k životnému prostrediu aj k priestoru na parkovanie v mestách.

Vstup je voľný! Tešíme sa na stretnutie v Slovenskej národnej knižnici 10. júla 2022 medzi 13. a 18. hodinou!

Podrobnosti

Dátum:
10. júla 2022
Čas:
13:00 - 18:00
Webstránka:
https://www.snk.sk/sk/o-kniznici/media/tlacove-spravy/1583-na-polceste-na-mars.html

Miesto udalosti

Slovenská národná knižnica
Námestie Jozefa Cígera Hronského 1
Martin, 036 01
+ Google Map