Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Michalský jarmok | Múzeum slovenskej dediny

1. október 2023 @ 10:00 - 16:00

Nechajte sa zlákať tradičnou jarmočnou atmosférou do Múzea slovenskej dediny.

V nedeľu 1. októbra 2023 od 10.00 do 16.00 hod. opäť zažijete za jeho bránami jarmočné radovánky počas 32. ročníka podujatia Michalský jarmok. Predstaví sa množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty, šperky, hračky a mnoho iného. Z bohatej trhovej ponuky sa nechajte zlákať na medovníky, domáci kváskový chlieb a iné druhy koláčov alebo pečiva, medovinu a ďalšie včelie produkty, bylinky či korenie.

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Našich návštevníkov bude zabávať divadielko Tyjátr, ktoré predvedie tradičné bábkové predstavenie Herkules alebo Dobytie pekla o 11.00 a 14.00 hod. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu jeho principála Ivana Gontka. Život v stredoveku Vám priblížia členovia skupiny Kompánia z Turca. V ich podaní sa oboznámite s vojenským výcvikom, historickými zbraňami, lukostreľbou, dobovým právom a trestami za jeho porušenie a ďalšími zaujímavosťami.

V rámci projektu Uč sa v múzeu! Vás lektorka modrotlačových dielní Lucia Dovalová zasvätí do tajov modrotlače, ktorej výrobu si budete môcť aj vyskúšať. Spolu s ňou sa oboznámite s technológiou farbenia modrotlače – postupmi tlačenia vzorov na látku s použitím špeciálnej krycej zmesi „papu“ a prípravou farbiacej indigovej zmesi „kypy“.

Kupovať a zjednávať môžete na burze kníh a starožitností.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Mestské udalosti

Múzeum slovenskej dediny
Martin, 03601 + Mapa Google
sk_SKSlovak

Región Turiec: Ideálna destinácia pre využitie rekreačných poukazov

Sviatok vody a včiel oslávili tisícky návštevníkov

V lete budete v Turci určite mať kam ísť