Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Medzinárodný deň archeológie v Martine

21. október 2023 @ 10:30 - 17:00

Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň archeológie do Etnografického múzea. Na všetkých milovníkov zaujímavých nálezov a histórie sa tešíme v sobotu 21. októbra 2023 od 10.30 do 17.00 hod. v Martine. Medzinárodný deň archeológie pripadá na tretiu sobotu v mesiaci október, počas ktorej archeológovia pripravujú rôzne podujatia a aktivity pre širokú verejnosť. Zoznamujú ľudí s výskumnými metódami a prezentujú cenné objavy. Inak to nebude ani v našom múzeu, kde sme si pre vás pripravili bohatý program.

Históriu a hypotetickú podobu štyroch turčianskych kamenných hradov predstavia autori výstavy Hrady Turca – archeológ Mgr. Marek Both a historik Mgr. Milan Georgievski, PhD. Komentovaná prehliadka výstavy sa začne o 10.30 hod. Súčasťou turčianskej histórie je aj príbeh Blatnického meča, ktorý bol nájdený v blízkosti hradu Blatnica. O tomto vzácnom objave a jeho ďalšom osude sa viac dozviete o 13.00 hod. od nášho archeológa a obdivovať budete môcť aj vystavenú repliku meča.

O 15.00 hod. vás historik zavedie do čias stredoveku a priblíži život v tomto období. Súčasťou podujatia bude i výstava stredovekej keramiky. Ukážky jej výroby predvedie skúsený hrnčiar. Chýbať nebudú ani tvorivé dielne, v ktorých si nielen deti môžu vyskúšať prácu s hrnčiarskou hlinou, výrobu papierových hradov či iných modelov a vyskúšať si prácu archeológa v provizórnom archeologickom pieskovisku.

Mestské udalosti

Etnografické múzeum
Malá hora 2
Martin, 03680
+ Mapa Google
Zobraziť webovú stránku Miesto udalosti
sk_SKSlovak

V lete budete v Turci určite mať kam ísť

Krásy Turca sme úspešne prezentovali na veľtrhoch cestovného ruchu

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024