Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Komentované prehliadky výstavy Hrady Turca – Etnografické múzeum

13 augusta @ 14:00 - 15:30

Ponorte sa do tajov turčianskych hradov prostredníctvom komentovaných prehliadok výstavy Hrady Turca v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Etnografickom múzeu.

Každú druhú prázdninovú nedeľu v termínoch 16. 7., 30. 7., 13. 8. a 27. 8. 2023 o 14.00 hod. môžete navštíviť spomínanú výstavu v spoločnosti jej autorov Mgr. Mareka Botha a Mgr. Milana Georgievskeho, PhD., ktorí Vám predstavia hypotetické podoby turčianskych hradov, historické súvislosti aj život v stredovekej spoločnosti.

Výstava Hrady Turca približuje návštevníkom kamenné hrady nášho regiónu a oživuje ich niekdajšiu podobu. Prostredníctvom modelov, fotografií, zaujímavých informácií a dobových predmetov sa ocitnete na Znievskom, Blatnickom, Sklabinskom a Sučianskom hrade.

Okrem rekonštrukcií hradov nájdete na výstave archeologické nálezy pochádzajúce najmä z oblasti Turca, ako napríklad remeselnícke výrobky každodennej potreby, časti konského postroja, chladné i palné zbrane a ďalšie zaujímavé artefakty. Vystavené predmety sú zo zbierok Slovenského národného múzea v Martine. Výstava trvá do 31. 10 2023.

Podrobnosti

Dátum:
13 augusta
Čas:
14:00 - 15:30

Miesto udalosti

Etnografické múzeum
Malá hora 2
Martin, 03680
+ Google Map
View Miesto udalosti Website