Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

jozef mužila: možnosti | výstava

marec 7 - máj 15

Najnovší výstavný titul …možnosti… akademického maliara Jozefa Mužilu predstavuje autorský koncept možností, vzťahov a súvislostí, v ktorých sa prelína fenomén maliarskej a kresliarskej tvorby, autorskej knihy a frotáží, vytvorených z odtlačkov z náhrobných kameňov na Židovskom cintoríne v Dolnom Kubíne.
Tvorivé umelecké zaujatia Jozefa Mužilu sú od počiatku programovo nasmerované do teritória špecificky citovanej štrukturálnej abstrakcie. V domácom prostredí viac-menej ojedinele tvorivo akceptovaný princíp budovania obrazovej plochy autora ani s vyše tridsaťročným odstupom nevyčerpáva, skôr naopak, iniciuje jeho ďalšie inovatívne vizuálne a technické sondy.
Akryl a jeho maliarsku reč modifikuje do osobitých formálnych i technologických väzieb. Mimoriadne postavenie v tomto smere majú vibrujúce optické vzťahy široko dimenzovaných farieb a ich akčná projekcia na plátno. Je realizovaná v súzvuku viacerých článkov – intuície aj logickej úvahy i koncentrovanej technickej improvizácie. Autor pokračuje v maľovaní „tradičnej“ série obrazov, ktoré tvoria väčšinou vždy jediný celok. Vystavená kolekcia je doplnená najnovšími maliarskymi dielami.
Autor: Jozef Mužila
kurátorka výstavy: Eva Ľuptáková

Podrobnosti

Začiatok:
marec 7
Koniec:
máj 15
Webstránka:
https://www.turiecgallery.sk/sk/vystavy/aktualne-vystavy/

Mestské udalosti

Turčianska galéria v Martine
Daxnerova 2
Martin, 03601
+ Mapa Google
Zobraziť webovú stránku Miesto udalosti
sk_SKSlovak

Neexistuje žiadna udalosť

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024

Majstrovstvá Žilinského kraja v zjazdovom lyžovaní navštívilo 305 pretekárov

presstrip

Zahraniční novinári objavovali Turčiansku záhradku