Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Dnes tovariš, zajtra majster | Múzeum slovenskej dediny

jún 16 @ 10:00 - 16:00

Objavte zabudnuté remeslá so šikovnými „tovarišmi“ – študentkami a študentmi stredných škôl. Svoje majstrovstvo Vám predvedú počas podujatia Dnes tovariš, zajtra majster v Múzeu slovenskej dediny v nedeľu 16. júna 2024.

Počas programu od 10.00 do 16.00 hod. vás zoznámia s niektorými tradičnými postupmi a technikami ľudovej výroby, prenesenými do súčasných školských osnov. S ukážkami svojich prác sa predstavia študenti zo Školy umeleckého priemyslu Ružomberok, Strednej odbornej školy strojníckej Kysucké Nové Mesto a Strednej odbornej školy obchodu a služieb Martin. Návštevníci budú mať okrem iného aj možnosť získať informácie o študijných odboroch a zameraniach prezentujúcich sa škôl.

Podujatie Dnes tovariš, zajtra majster je súčasťou jubilejného 40. ročníka Turčianskych slávností folklóru organizovaných Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine, ktoré vyvrcholia v Múzeu slovenskej dediny v rovnaký deň. V hlavnom programe vystúpia detské folklórne súbory, folklórne skupiny a súbory, ľudové hudby, spevácke skupiny a sólisti inštrumentalisti z Turca a ako hosť folklórny súbor Marína zo Zvolena.

Podrobnosti

Dátum:
jún 16
Čas:
10:00 - 16:00
Udalosť Kategória:

Mestské udalosti

Múzeum slovenskej dediny
Martin, 03601 + Mapa Google
sk_SKSlovak

Región Turiec: Ideálna destinácia pre využitie rekreačných poukazov

Sviatok vody a včiel oslávili tisícky návštevníkov

V lete budete v Turci určite mať kam ísť