Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Človek a príroda

12. septembra 2021 @ 10:00 - 16:00

Už po šestnásty raz sa v Múzeu slovenskej dediny stretneme pri poznávaní prírody. Na podujatie Človek a príroda Vás pozývame v nedeľu 12. septembra 2021 od 10.00 do 16.00 hod.

Neživú prírodu bude zastupovať ryžovanie zlata a ukážky zlatiniek a iných minerálov vyryžovaných v slovenských potokoch a riekach.

Malých aj veľkých zaujmú sukulenty, kaktusy a exotické orchidey, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a návštevníkom zároveň dajú cenné rady pri pestovaní. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín pripraví výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Živú prírodu priblíži aj poradenstvo pri využití bylín, tie liečivé si zároveň budete môcť kúpiť v bylinných zmesiach. Negatívne vplyvy rozširovania rastlín budú prezentované prostredníctvom poznávania inváznych rastlín.

Živá výstavka Potvory z našich potokov predstaví obyvateľov – bezstavovce žijúce v tečúcich vodách našich tokov. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živú vodnú „potvorku“ a prizrieť sa jej bližšie pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra pripravia pre návštevníkov rôzne aktivity a ekohry. Okrem iného priblížia chránené územia Slovenska či naučia, ako spoznávať dreviny podľa kôry a listov.
O 13.30 h. sa v kostole z Rudna budú konať ev. a. v. služby Božie.

 

Vstup 4€ dospelí a 2€ deti nad 6 r./študenti/seniori.

Podrobnosti

Dátum:
12. septembra 2021
Čas:
10:00 - 16:00
Webstránka:
https://www.snm.sk/?muzeum-slovenskej-dediny-podujatia&clanok=clovek-a-priroda-5

Organizátor

Miesto udalosti

Múzeum slovenskej dediny
Martin, 03601 + Google Map