Letný aktívny program
Nedeľa Turistika Veľká Fatra, Malá Fatra
Pondelok Hry na vode Snowland Valčianska dolina
Utorok Ferrata HZS + Zjazd na terénnych kolobežkách Martinské hole
Streda Splav Váhu Vrútky - Strečno
Štvrok Cyklistika na E-bikoch Turiec
Piatok Lanové centrum - SEGOLAND Martin

Začiatok je venovaný turistike. Na výber máme najkrajšie turistické trasy vo Veľkej aj Malej Fatre. Výstup na Tlstú a Ostrú v spojení s Gaderskou dolinou, Blatnickým hradom a jedinečnou obcou Blatnica je tou pravou čerešničkou na torte.
Pokračujeme zábavou na vode. V Snowlande vo Valčianskej doline na nás čakajú nafukovacie člny, paddleboardy, aquazorby. Doplnkom môže byť jazda na kolobežkách okolo jazera.

Na utorok sme si pripravili trochu adrenalínu. Výstup ferratou HZS z Martina – Strání na Martinské hole a zjazd na terénnych kolobežkách KOSTKA späť do Martina – Strání. Čaká na Vás prevýšenie skoro 700 m a netradičný zjazd dlhý 7 km.

Nácvik zručností získaných v utorok využijeme pri splave Váhu na raftingových člnoch z Vrútok do Strečna. Následne sa núka návšteva Hradu Strečno alebo Rozprávkového lesa v Nezbudskej Lúčke. O návrat do Vrútok sa postarajú ŽSR. Úsek Strečno – Vrútky je zaujímavý pre viac tunelov a pekné výhľady.

Spoznávanie Turca na E-bikoch máme na pláne vo štvrtok. Sú pre Vás pripravené kvalitné E-bike ako aj cyklookruhy – severný, stredný a južný v rôznych dĺžkach a náročnostiach. Na trasách sa nachádzajú zaujímavé kultúrne miesta, rozhľadne a úžasné výhľady na celú Turčiansku záhradku. Na záver programu sme si nechali netradične Lanové centrum SEGOLAND v Martine. 

Okrem toho Vám Turiec ponúka veľa možností kultúrneho a spoločenského vyžitia. Jeho nositeľom je mesto Martin. O oddych a regeneráciu sa postarajú Zlaté Kúpele Turčianske Teplice so svojím Aquaparkom ako aj relax centrá v ubytovacích zariadeniach vyššej kategórie.

Veľká fatra
(túra na Veľký a Malý Lysec alebo túra na Ostrú a Tlstú)

Krivánska Malá Fatra
(túra cez Šútovský vodopád na Chatu pod Chlebom a späť)

Lúčanská Mala Fatra
(výstup na Martinské hole ferratou HZS)

Cena
Zapožičanie ferratového setu – 10 €/deň

Poznámka
Na Martinských Holiach je možné zapožičanie terénnych kolobežiek na zjazd dole.

Popis trasy:

Turiec vďaka prírodným krásam a his-torickým hodnotám patrí medzi najmalebnejšie územia na Slovensku a vďaka výskytu rozmanitej fauny a flóry sa označuje ako „turčianska záhradka“. Malá a Veľká Fatra sú rajom pre turistov i cyklistov. Milovníci pešej turistiky si prídu na svoje či už pri ľahších vychádzkach do turčianskych dolín s atraktívnou scenériou alebo pri výstupe na hlavný hrebeň Veľkej Fatry. V porovnaní s ňou Malá Fatra s vyhliadkovými vrcholmi, hlbokými dolinami či so Šútovským vodopádom nijako nezaostáva.

Miesto realizácie: Snowland – Valčianská dolina

Cena
Zapožičanie člna, kajaku, paddelboardu, viest, prilieb, pádiel, aquazorbing
15 €/deň

Poznámka
Program realizujeme v pondelok v časoch 9:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 16:00 hod

„Sme na jednej lodi“ – heslo, ktoré najlepšie vystihuje tento program, zameraný na zlepšenie komunikácie a spolupráce. Nebude chýbať zábava a adrenalín. Záleží na tom, akú formu vodného programu si zvolíte. V ponuke máme člnkovanie na jazere na rafte alebo na kajaku, aquazorbing a paddelboarding.

Realizátor: FATRA SKI, s.r.o.

Miesto realizácie:
Martin stráne -požičovňa ferratových setov
Martinské hole – požičovňa terénnych kolobežiek

Cena
Zapožičanie ferratového setu 10€/ks
Zapožičanie kolobežky 20€/ks
Zapožičanie ferratového setu + kolobežky (Po-Pia) 22€/ks
Zapožičanie ferratového setu + kolobežky (So – Ne) 25€/ks

Poznámka
V cene zapožičania je cyklistická prilba na kolobežku. V cene zapožičania nie sú rukavice.

Ferrata HZS v Lúčanskej Malej Fatre prechádzajúca kaňonom Pivovarského potoka, je jednosmerná a v istom bode sa vetví na ľahší (B) a náročnejší (C) variant výstupu. Oba varianty sa na konci trasy opäť spoja. Ferrata predstavuje strmé skaly, vodopády, z ktorých najvyšší meria až 30 metrov, ale i oddychové miesta, na ktorých má návštevník pri krásnych výhľadoch možnosť opäť nabrať stratené sily. Na pohyb na ferrate odporúča HZS použiť adekvátnu ferratovú výstroj, prilbu, sedací úväz, tlmič pádov, rukavice a podobne. Túra nie je vhodná pre deti do 10 rokov. Po zážitku na ferrate a oddychu na Martinských Holiach sa späť k nástupnému bodu na ferratu dostanete zjazdom dlhým 7,3 km s prevýšením 730 m na našich terénnych kolobežkách KOSTKA MONSTER MAX a KOSTKA MONSTER RAPTOR.

Realizátor: FATRA SKI, s.r.o.

Miesto realizácie:
Vrútky – strečno

Cena
Zapožičanie člna, viest, prilieb, pádiel, inštruktor, doprava od ukončenia splavu na miesto nalodenia  25€/osoba

Poznámka
Minimálny počet platiacich ľudí v člne je 4, maximálny 6.

Splavovanie Váhu je atraktívna, aktívna forma relaxácie na vodnom toku nižšej až strednej obtiažnosti. Tento šport je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, rodiny s deťmi, organizované školské či firemné kolektívy. Spoznáte vlastné schopnosti a zažijete dobrodružstvo na ktoré budete s radosťou spomínať. Popri splavovaní budete môcť objavovať nepoznané zákutia povodia Váhu a jeho divokých meandrov alebo obdivovať hrad a zrúcaninu Strečno a miesta opradené legendami (Margita a Besná) z úplnej inej perspektívy.

Realizátor: FATRA SKI, s.r.o.

MIESTO REALIZÁCIE:
Severné trasy (47km, 60km alebo 77km)
Južné trasy
(40km alebo 55km)
Trasy stred
(43, 60km alebo 80km)

Cena
Zapožičanie e-bike + prilba  40€/deň
Sprievodca 100€/deň

Poznámka
Pri zapožičaní 10 ks e-bike ponúkame služby inštruktora gratis.

V regióne Turiec máme značené a udržiavané cyklotrasy v dĺžke 415 km, ktoré vedú úpätiami Veľkej a Malej Fatry. Môžete na nich objavovať turčianske doliny, prírodu, ale aj históriu pri návšteve zrúcanín hradov a rôznych zaujímavých muzeálnych expozícii. Novovybudované rozhľadne otvárajú krásny výhľad na okolité pohoria. Trasy ponúkajú príjemné rovinky, striedané stú-paniami alebo si môžete zvoliť náročnejšie trasy so strmými stúpaniami a klesaniami. A práve pri zdolávaní dĺžky a náročnosti trasy sú výbornou alternatívou e-bike, s ktorými zájdete ďalej, vyššie.

Realizátor: FATRA SKI, s.r.o.

MIESTO REALIZÁCIE:
Šoltésovej 3, 036 01  Martin

Cena
Detská trasa 6€/osoba
Zelená trasa  10€/osoba
Modrá trasa 10€/osoba
Červená trasa 10€/osoba

Lanové centrum – Segoland je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny alebo jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok, ktoré sú umiestnené niekoľko metrov nad zemou. Účastníci ich prekonávajú po zaškolení inštruktorom.

Dohromady Segoland v Martine ponúka až 30 prekážok rôznej obtiažnosti umiestnených v rôznych výškach. Každý návštevník, ktorý chce absolvovať jeden z okruhov, dostane krátke školenie od inštruktora. Inštruktor vás poučí o základom správaní a pravidlách areálu, naučí vás, ako sa prepínajú karabíny, a ako sa manipuluje kladka v areáli. Dostanete výstroj s prilbou a môžete začať s prekážkami.

Jednotlivé trasy v areáli majú čo ponúknuť všetkým, bez ohľadu na vek. Areál disponuje celkovo tromi okruhmi.

  • Najmenší okruh je vhodný pre deti od 3 rokov.
  • Stredný okruh vyžaduje minimálnu výšku lezca 140 cm.
  • Veľký okruh je určený pre dospelých s výškou od 150 cm.

MIESTO REALIZÁCIE:
Snowland – Valčianska dolina

Cena
Inštruktor 25€/hod
Zapožičanie korčulí 10€/ks
Zapožičanie prilby 5€/ks
Zapožičanie chráničov 5€/ks
Zapožičanie celého setu 15€/ks

In-line kurzy organizujeme skupinovou alebo individuálnou formou. Sú vedené formou hry a súťaže a využívame množstvo rôznych pomôcok.

Pre začiatočníkov máme pripravený základný výcvik.
(Zahŕňa nácvik základného postoja na korčuliach na mieste aj pri jazde, prevenciu a nácvik pádov, cviky na mieste a v pohybe, jazdenie, brzdenie, zatáčanie.)

Pre pokročilých ponúkame zdokonaľovací výcvik.
(Zahŕňa pokročilú jazdu vpred a vzad, jazdu v oblúkoch, zjazd z kopca, brzdenie, prekonávanie prekážok, prekladanie, obraty.)

Dôraz kladieme na bezpečnosť samotného korčuliara ako aj jeho okolia s cieľom bezpečného pohybu aj po verejných komunikáciách. Pre záujemcov máme pripravený na zapožičanie dostatočný počet kvalitného in-line výstroja značky K2.

Realizátor: FATRA SKI, s.r.o.

Objednajte si
tento balík

sk_SKSlovak

V lete budete v Turci určite mať kam ísť

Krásy Turca sme úspešne prezentovali na veľtrhoch cestovného ruchu

Turiec aj na Holiday World & Region World v Prahe 2024