Agroturistika

Salaše a bioprodukty

salaše
K regiónu Turiec neodmysliteľne patrí aj tradičné salašníctvo a regionálna gastronómia. V Turci sa nachádza niekoľko salašov, ktoré produkujú rôzne druhy kvalitných, chutných, pre náš región typických bioproduktov. Ide prevažne o mliečne výrobky ako žinčica, bryndza, rôzne druhy syrov alebo aj kvalitné druhy mäsa.

Ranče a hipoterapia

Ranče a hipoterapia
V Turci si môžete užiť krajinu a región aj v miestnych rančoch. Nezabudnite spoznávať krajinu z konského chrbta, čo Vám poskytne jednoznačne nezabudnuteľné zážitky. Ranče ponúkajú aj iné služby ako vozenie v koči, na psích záprahoch a pod. Niektoré ranče ponúkajú aj hipoterapiu. Hipoterapia, komplexná rehabilitačná metóda prostredníctvom jazdy na koni, zasahuje nielen do oblasti rehabilitácie ale i psychológie či resocializácie.

Regionálne produkty

Regionálne produkty
Ak túžite po tradičných remeselných výrobkoch, v Turci si máte z čoho vybrať: medovníčky, čipky, kračky, píšťalky, fujary a ďalšie hudobné nástroje, tradičné turčianske biče, výrobky vyrezávané z dreva, prútené a drôtené predmety, hrčeky a džbány, kraslice, fajky, výrobky zo šúpolia, slamenné ozdôbky a ďalšie.

Rybolov

na rybačke
Región Turiec ponúka okrem množstva turistických trás a kultúrnych pamiatok aj niekoľko možností pre milovníkov rybolovu. Možností pre rybolov je mnoho a to napríklad Lipovecká jama, rybník Ďanová, štrkoviská Bôr, Lipovec, Sučany, či Turiansky most.