Adrenalín

Ferrata HZS

Ferrata Horskej záchrannej služby
Novinkou v našom turistickom raji je Ferrata Horskej záchrannej služby (HZS). Bola vybudovaná v roku 2013 (máj - september) a je jednou z mála ferrát na Slovensku, vďaka čomu sa v sezóne r. 2013 stala jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov. Je zasadená do kaňonu, ktorý vytvoril Pivovarský potok. Ten steká spod hrebeňa Lúčanskej Malej Fatry do Martina.

Splavy

splavy
Výbornou letnou aktivitou sú splavy riek, kedy spoznávate krajinu zas z inej perspektívy. Naskytnú sa Vám neopísateľné pohľady na okolie a hlavne vzrušujúce zážitky, ktoré Vás nabijú adrenalínom a energiou. V okolí Turca si môžete užiť i jedinečný zážitok splavu rieky Váh na pltiach.

Skalolezenie

Máte radi adrenalín a prírodu? Tak potom je skalolezenie tým pravým! Užite si vzrušenie zo skalných stien Veľkej Fatry. Možnosť skalolezenia je na Platni v Gaderskej doline, Kaškovej veži v Blatnickej doline a Skalke v Sučanoch. Jedná sa o vápence a cesty majú rôznu obtiažnosť, vhodné sú ako pre začiatočníkov (Platňa), tak aj pre skúsenejších.

Lanový park Martin - SEGOLAND

Segoland
Segoland – lanový park nachádzajúci sa v Jahodníckych hájoch, v blízkosti areálu Múzea slovenskej dediny. Adrenalínovo-zábavné športovisko je určené pre dospelých a pre deti už od troch rokov. Ponúka 30 prekážok a tri okruhy. Pre väčšie skupiny možnosť liezť za skupinové zľavy.

Lanový park Blatnica

Lanové centrum, Blatnica
Lanový park sa nachádza v autocampingu Blatnica. Toto adrenalínovo-zábavné športovisko je určené nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Ponúka Vám 11 prekážok a exkluzívnu 180 metrovú lanovku. Lanový park poskytuje aj zábavu pre tie najmenšie deti, ktoré sa môžu vyšantiť na preliezačkách v sprievode rodičov.

Vyhliadkové lety lietadlom

výhliadkové lety lietadlom
Ak túžite po adrenalínovom spoznávaní krás Turčianskej kotliny, jednou z možností sú aj vyhliadkové lety motorovým lietadlom či vetroňom. Uvidíte tak Turiec ako na dlani z vtáčej perspektívy, navyše obohatení o neskutočne krásny zážitok na celý život.

Lety balónom

Leto balónom
Nádhernú panorámu, krásne zážitky aj trochu adrenalínu  si môžete vychutnať ak sa rozhodnete pre let balónom. Budete sa dotýkať voľného priestranstva z koša balóna.

Downhill

Downhill Martinky
Priamo z centra Summer parku Martinky môžete zažiť adrenalín na hranici svojich možností. Downhillový zjazd (extrémny zjazd na bicykli) starou turistickou cestou z Martiniek do Martina, časť Stráne je len pre odvážnych. Gurmáni ocenia možnosť preveriť svoje schopnosti na tejto najstaršej downhillovej trati na Slovensku. Svojou náročnosťou sa radí k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme.

Paintball

obrázok paintball
Paintball Martin ponúka najlepšie paintballové ihriská v okolí kde si môžete vybiť nahromadenú energiu a zažiť "čas v ohrození". Toto outdoorové ihrisko nájdete priamo v centre lyžiarskeho strediska Snowland - Valčianska dolina a v brezovom lese v Turčianskych Kľačanoch pri meste Martin.
 

 

Jazda na štvorkolke

Adrenalínovú zábavu pri jazde na štvorkolkách v teréne určite ocenia deti ale aj dospelí.